Gasket set Wibako D924 G-924141-M
  • Condition: new
  • SKU: 35526
Ocena 4,9
153.30 EURNet
Product description
The set of gaskets includes: - 4 cylinder head gaskets- 141mm steel - 4 valve cover gasket - 4 inlet manifold gasket - 4 water manifold gasket - 4 exhaust manifold gasket - 8 valve seals - 4 O-rings - 14 copper washers
Specification
Specification Value
name Gasket set
mark Wibako
type D924
part number G-924141-M
condition new
temperature resistance 250 °C
pressure resistance 200 bar