Gasket set Wibako D924 G-924143-K
  • Condition: new
  • SKU: 35823
Ocena 4,8
143.86 EURNet
Product description
The set of gaskets includes: - 4 cylinder head gaskets- 143mm kringielite - 4 valve cover gasket - 4 inlet manifold gasket - 4 water manifold gasket - 4 exhaust manifold gasket - 8 valve seals - 4 O-rings - 14 copper washers
mark Wibako
type D924
part number G-924143-K
condition new
temperature resistance 250 °C
material fiber composite, oil-resistant elastomer
Reference numbers
List of reviews:
Gary
Michał
Adrian
Przemysław
Charlotte
Jan
Write a review.
See also
Discover our wide range of products
new Mainfold gasket Suction Victor Reinz 1015 71-36738-00
new Valve cover gasket wbk 9272966
Gaskets
Valve cover gasket wbk 9272966
8.25 EURNet
new Cylinder head gasket Engine / Motor Perkins 1006 3681H208
new Injector sleeve O-ring wbk 10342770
Gaskets
Injector sleeve O-ring wbk 10342770
3.30 EURNet
new Valve cover gasket wbk 6CT8.3 3905449
Valve cover gasket wbk 6CT8.3 3905449
14.15 EURNet
new Copper spacer ⌀10mm wbk 7007952
Copper spacer ⌀10mm wbk 7007952
0.71 EURNet
new Valve cover gasket wbk 10118554
Valve cover gasket wbk 10118554
new Gasket set dół KMP KMP-3116-K2
Gasket set dół KMP KMP-3116-K2
new Copper spacer ⌀8mm wbk 7101001
Copper spacer ⌀8mm wbk 7101001