Gasket set Wibako D926 G-926138-M
  • Condition: new
  • SKU: 35522
Ocena 5,0
233.49 EURNet
Product description
The set of gaskets includes: - 6 cylinder head gaskets- 138mm steel - 6 valve cover gasket - 6 inlet manifold gasket - 6 water manifold gasket - 6 exhaust manifold gasket - 12 valve seals - 6 O-rings - 16 copper washers
mark Wibako
type D926
part number G-926138-M
condition new
temperature resistance up to 300°C
pressure resistance up to 200 bar
material multi-layer composite
Reference numbers
List of reviews:
Mark
Monika
Hubert
Zestaw uszczelek spełnia swoje zadanie. Montaż był prosty, a jakość wydaje się być odpowiednia.
Charlotte
The gasket set fits well and functions as expected. Installation was straightforward.
Antoni
Produkt zgodny z opisem. Używany w maszynie budowlanej, działa bez problemów.
Write a review.
See also
Discover our wide range of products
new Fuel Line Seal Engitech ENT010796
Gaskets
Fuel Line Seal Engitech ENT010796
0.47 EURNet
new Valve cover gasket kryngielitowa Engitech ENT010405
Gaskets
Valve cover gasket kryngielitowa Engitech ENT010405
9.43 EURNet
new Oil cooler gasket metalowa wbk 4932124
Oil cooler gasket metalowa wbk 4932124
14.62 EURNet
new Shaft seal tył 150x130x14.8mm wbk 3933262
Shaft seal tył 150x130x14.8mm wbk 3933262
new Inlet mainfold gasket wbk 9267838
Inlet mainfold gasket wbk 9267838
5.19 EURNet
new Timing housing gasket kryngielitowa wbk 3938156
Timing housing gasket kryngielitowa wbk 3938156
new Shaft seal przód 65x80x10 KMP 2418F554
Shaft seal przód 65x80x10 KMP 2418F554
new pokrywy zaworowej Caterpillar 304-4925
pokrywy zaworowej Caterpillar 304-4925
new Oil cooler gasket kryngielit ⌀ wew. 35mm wbk 10119923